Počet osôb
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby
  • 5 osoby

Galéria keramiky

Galéria keramiky je výsledkom medzinárodných workshopov, ktoré sa konali v Park Hoteli Tartuf od roku 1999. Ôsmich ročníkov sa zúčastnilo viac ako 50 umelcov z 22 krajín celého sveta. Vďaka tomu sa park pretransformoval na prírodnú galériu, ktorá je unikátna v rámci celého Slovenska. Podobná stála umelecká prezentácia keramických diel v historických objektoch sa doposiaľ na inom mieste nenachádza.

Umelecké artefakty umelcov postupne nahradili to, čo sa z  pôvodnej výzdoby neoklasicistického kaštieľa nezachovalo, čo sa stratilo, zničilo alebo aj zmizlo. Vďaka práci keramikov areál získal novú identitu, nový charakter, jedinečnosť a predstavujú sa v ňom súčasné svetové keramické trendy. Rekonštrukciou kaštieľa, modernou dostavbou jeho funkčných častí, tu vznikol nový komplex a keramici z celého sveta vás pozývajú na jeho prehliadku. 

Galéria je voľne prístupná všetkým návštevníkom kaštieľa, hotela, turistom a širokej verejnosti. V krásnom prostredí majú možnosť vidieť diela známych svetových a európskych keramikov i sochárov. 

Táto webová stránka používa cookies

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok

V poriadku