Počet osôb
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby
  • 5 osoby

FINÁLE HUDOBNÉHO FESTIVALU V BELADICIACH

V závere septembra sa konal v Nitrianskom kraji nový festival klasickej hudby. Medzinárodný festival „PRO MUSICA NOSTRA NITRIENSIS“ sa uskutočnil v dňoch 26. - 30. 9. 2018 na piatich miestach a záverečný koncert bol v Park Hoteli Tartuf. 

Festival vznikol z myšlienky založiť dlhodobú tradíciu podujatia zameraného na prezentáciu klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni. Podujatie s medzinárodnou účasťou zároveň predstavilo publiku vybrané historické pamiatky kraja ako netradičné koncertné priestory. V priebehu 5 dní sa Oponice, Nitra, Jarok, Nová Ves nad Žitavou a Beladice premenili na miesta, ktoré návštevníkom sprostredkovali hudobné umenie nielen prostredníctvom koncertov, ale i vďaka jedinečnému vizuálnemu zážitku z najkrajších historických pamiatok regiónu.

Uplynulý týždeň sa v Nitre a jej okolí uskutočnil 1. ročník tohto festivalu. V nedeľu 30. 9. ho uzatvoril koncert v našom hoteli. V Divadelnom salóniku kaštieľa vystúpili skvelí interpreti - klaviristka Xénia Maskalíková, basista Gustáv Beláček a sopranistka Zoya Petrova z Ruska. Uviedli svetoznáme árie z tvorby Mozarta, Belliniho, Donizettiho a ďalších popredných skladateľov.

Oboznámiť sa s atmosférou koncertu, preniesť sa do sály, kde zneli tóny krásnej klasickej hudby môžete prostredníctvom reportáže TV Nitrička, ktorá obsahuje aj rozhovory s manažérkou festivalu S. Ferencovou a sólistami Z. Petrovovou a G. Beláčkom.

Bola to ďalšia pekná, vydarená kultúrna akcia v areáli Kaštieľa Pustý Chotár, ktorý je spolu s parkom národnou kultúrnou pamiatkou. Preto je tento objekt predurčený, aby slúžil kultúre, umeniu, spoločenskému využitiu a k príjemnému oddychu návštevníkov.

Viac fotografií z koncertu u nás môžete nájsť tu

Táto webová stránka používa cookies

Táto webová stránka používa cookies, aby Vám umožnila čo najlepší zážitok z našich webových stránok. Viac v Pravidlách ochrany osobných údajov.

V poriadku