Počet osôb
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby
  • 5 osoby

O Park Hoteli Tartuf

Park Hotel TARTUF je vzácnym a jedinečným pokladom medzi kaštieľmi na Slovensku. 

Neobjavíte ho náhodou, ale ako všetko jedinečné a drahocenné, musíte ho chvíľu hľadať. Kaštieľ, ktorý spolu s hotelom tvorí komplex Park Hotel Tartuf, je chránenou kultúrnou pamiatkou. Dala ho postaviť na území príznačne nazvanom Pustý Chotár, šľachtická rodina kráľovského radcu a podžupana Tekovskej župy Karola Jesenského okolo roku 1820. Svoju neoklasicistickú podobu dostal v roku 1904. Génius Loci je v kaštieli silne prítomný. Počas objavovania nových rozmerov tohto romantického a tajomného miesta cítite, ako na vás dýcha minulosť spoza maľovaných vitrážových okien. Pokiaľ uprednostníte oddych pri fajansovom krbe, zaleje vás príjemné teplo a budete sa cítiť priam kráľovsky. Dotknete sa pôvodného neoklasicistického zábradlia od viedenského umeleckého zámočníka J. Wagnera a na moment sa vrátite do starých čias. 

Tartuf (z tal. Tartuffo) 
Tartuf - lanýž alebo hľuzovka je vzácna huba, ktorá je lahôdkou medzi gurmánmi. Nie je jednoduché nájsť ju, treba ju namáhavo hľadať v zemi. Na jej vyhľadávanie sa v listnatých lesoch často využívajú psy. Náročné hľadanie skrytého pokladu prináša jedinečný kulinársky zážitok.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij